Jak jsme neletěli do Gruzie

Čtení na: 2 min.

Stručné shrnutí toho, jak nám koronavirus změnil plány…

Konec února, epidemie v Číně na ústupu, do světa zdá se nový virus nedorazil. Kupujeme tedy letenky na první květnový týden do Gruzie. Konkrétně z Vídně do Kutaisi. V naději, že letos poletím s Wizzair častěji, kupuji zároveň členství v jejich Discount Clubu. Ono na výsledné ceně letenky se to nijak neprojevilo. Tam i zpět za 100 EUR na osobu. Zároveň řešíme dopravu na vídeňské letiště, pro brzký ranní odlet se zdá být ideální nová společnosti Gepard Express (příjezd 4:10 ráno, odlet v 6:00). Cena více než příznivá – 195 Kč na osobu.

Program v Gruzii zatím moc neřešíme, a tak čas plyne. Já si odskočím do New Yorku a v tom se to celé zvrtne. Máme tady pandemii nového koronaviru. Zpočátku vládne ještě mírný optimismus, přece květen je ještě daleko, ale postupem času si uvědomujeme, že v květnu určitě nikam neletíme. Po chvilce napětí nám Wizzair v polovině dubna ruší oficiálně lety, které mimochodem prodával do poslední možné chvíli za zlomek původní ceny.

Wizzair nabízí refund ve formě kreditu na nákup dalších letenek. K tomu přidá 20% navíc. V aktuální situaci ale nikdo netuší, kdy a kam se bude opět létat. A jestli vlastně bude ještě nějaký Wizzair i za půl roku. A tak jsme zvolili variantu vrácení peněz na účet. Samozřejmě členství v klubu je nevratné, a tak momentálně čekám zhruba měsíc, než se mi vrátí alespoň 160 EUR. Údajně to má trvat až 90 dní, tak jsem zvědavý. Dobrou zprávou je, že Gepard Express vrátil peníze za dopravu na letiště sám a bez zbytečných průtahů. Ano, nebylo to mnoho, ale potěší. Update: 23.7. mi na Revolutu přistálo zmiňovaných 160 EUR. Trvalo to tedy tři měsíce.

Cestovatelských plánů bylo na začátku roku mnoho: Tokio, Jordánsko, Azory či Madeira. Nakonec jsme koupili letenky jen do Gruzie, a tak není účet za koronavirus v mém případě tak velký. Ačkoliv už zmíněný New York vyšel celkem draho. Z původní ceny kolem 24 000 Kč se mi vrátilo 6 000 Kč v podobě voucheru. Ideálně bych tedy měl letět znovu a konečně se podívat na ten hokej. Otázkou zůstává, kdy?

Úvodní obrázek přebrán od: https://zahorami.cz/2019/06/prakticky-pruvodce-gruzii-doprava-ubytovani-jidlo-a-dalsi-uzitecne-tipy/

Napsat komentář