Odjezd!

Čtení na: 2 min.

Dnes v noci vyjíždím směr Tampere, nejprve tedy 300km do Prahy po českých silnicích a dálnicích, což je vždy zážitek. Pak čekání na letišti Praha-Ruzyně, kolem sedmé hodiny ráno pak odlet směr Mnichov, kde přestupuji na letadlo do Helsinek. V Helsinkách budu někdy po poledni místního času, spolu s kolegou z naší školy pojedeme autobusem do centra, zkusíme najít úschovnu zavazadel a prohlídneme si centrum města. Večer pak máme domluvený nocleh u jeho známých, v pondělí nejspíš brzy ráno vyjíždíme autobusem (případně vlakem) směr Tampere, tam nás čeká spousta zařizování (bydlení, ukázat se ve škole, zajít do banky, …). Budou to jistě náročné dny, určitě udělám pár fotek, kterém sem pak dám.

Za poslední dva týdny (tedy i s cestou na Mallorcu, ze které jsem se před pár dny vrátil) budu mít tedy nacestováno opravdu hodně. Kolem 1000km v autě (za volant se však následující půlrok asi nedostanu), dalších 5000km letadlem a k tomu ještě 200km autobusem.

Nyní mi zbývá ještě zkontrolovat, jestli jsem na něco nezapomněl, zabalit i pár zabývajících věcí, které zatím leží vedle kufru, který již v tuto chvíli má 17kg a počítám s tím, že nakonec se dostanu někde ke 20kg. Pak musím jen doufat, že jim na letišti nebude zdát můj kufr příliš velký (svými rozměry se totiž blíží maximálním povoleným hodnotám). Mám povoleno jedno příruční zavazadlo do kabiny, takže si beru malý batoh na záda a kromě toho si beru notebook v brašně přes rameno a doufám, že patří do skupiny “Additional items which are allowed in the cabin“. Za chvilku se otevře možnost on-line check-inu, takže si vyberu místa (u okna) a případně rovnou vytisknu boarding pass. Tak jdu na to…další příspěvek (takový malý trip report) se tady objeví, až budu mít trochu času a připojení k internetu.

Napsat komentář